Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 22:28

Χωρίς νικητή το φιλικό Ρήγας – Βόλος Ν.Π.Σ. (3-3)

Ισόπαλο 3-3 έληξε το φιλικό μεταξύ του Ρήγα Φεραίου και του «Βόλος Ν.Π.Σ.» που διεξήχθη στο Βελεστίνο.

Ο Ρήγας άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Τζοβάρα, για να ισοφαρίσει ο Βόλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέντα.

Στο 51ο λεπτό ο Μάντζης με κεφαλιά «ψαράκι» έκανε το 1-2, ενώ στο 54′ ο Τσιώλης ισοφάρισε σε 2-2.

Ο Πίτου Γκαρσία στο 70ο λεπτό με πέναλτι έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο Βόλο Ν.Π.Σ., ενώ τα τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό με κεφαλιά του Γκάγκα.

Ρήγας Φεραίος: Παπαγιάννης, Σπαθής, Γκάγκας, Καρλιάμπας, Χατζηαθανασίου (82′ Ράπτης), Μπόρας (64′ Καναβός), Παπαγεωργίου (52′ Χατζησταμάτης), Αλεξίου, Τσιώλης (70′ Τσελεπής), Γεωργατζής (78′ Τζέκα), Τζοβάρας.

Βόλος Ν.Π.Σ.: Φαρμάκης, Ντεντάκης, ΔημόπουλοςΙ, Ηλιάδης, Καλαμίδας, Πιαστόπουλος, Πέντα, Καμπαγιέρο, Μάντζης, Πέντα, Ηλιόπουλος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι εξής: Μπουργάνης, Τζελίδης, Ντόσης, Διμηνάς, Μηλιώτης, Κυπαρίσσης, Μελισσόπουλος, Παπουτσής, Ζέρης