Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024 09:07

Χωρίς νικητή το ντέρμπι του Βόλου

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι της Μαγνησίας μεταξύ της Νίκης και του Ολυμπιακού. Σημαντικό ρόλο στο ότι το ματς έμεινε στο 0-0 έπαιξε ο τερματοφύλακας των “ερυθρολεύκων” Κατσούλης, ο οποίος ειδικά στο πρώτο ημίχρονο κατέβασε τα ρολά, με αποκορύφωμα το πέναλτι που απέκρουσε στο 15ο λεπτό σε εκτέλεση του Κορέτα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη ήταν καλύτερη και δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ, ωστόσο είτε λόγο αστοχίας είτε λόγω Κατσούλη το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου 15λεπτου. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, οι φάσεις από τις δύο ομάδες ήταν λιγοστές και έτσι το ματς έμεινε χωρίς σκορ.

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Παπαδήμας, Δημολιός, Παρασκευαΐδης, Ναουμίδης, Πετράκος, Νικλητσιώτης, Βέργος, Κορέτα (83’ Μαλακασιώτης), Τορεζάνι (70’ Παπαγεωργίου), Μέτσε (77’ Τσιουρέλης)

Ολυμπιακός Βόλου: Κατσούλης, Ιωαννίδης, Κωστόπουλος, Τέλλος, Στουρνάρας, Πότσι (66’ Κολημήτρας), Δωματάς, Αναστασίου (88’ Ζώνας), Φλίγκος, Ντα Κόστα (77’ Ευθυμιάδης), Σταύρου