Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024 21:32

Στον τελικό του Κυπέλλου η Νίκη Βόλου

Στον τελικό του κυπέλλου του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής προκρίθηκε η Νίκη Βόλου επικρατώντας εκτός έδρας της Πύδνας Κίτρους με 3-2.

ΟΙ Βολιώτες άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Μαλακασιώτη έπειτα από πάσα του Νικλητσιώτη, ενώ στο 21ο λεπτό ο Νικλητσιώτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Η Πύδνα μείωσε στο 42ο λεπτό με σουτ του Γ. Κυπαρίσση, ενώ οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια στο 47ο λεπτό με τον Μακράκη.

Το νικητήριο τέρμα για τη Νίκη Βόλου σημειώθηκε στο 53ο λεπτό από τον Κορέτα.

Στον τελικό η Νίκη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕ Καραϊσκάκη που επικράτησε στα πέναλτι του Απόλλωνα Λάρισας.

Πύδνα Κίτρους (Γ. Χατζάρας): Κούζας, Κωτσιόπουλος, Κόλα, Στούμπος, Δήμας, Κυπαρίσσης Γ., Κυπαρίσσης Ν. (72’ Γούτσιος), Καραγκούνης, Ιορδανίδης, Μακράκης, Τσατσαρής

Νίκη Βόλου (Στ. Ξηροφώτος): Τζήμας, Παπαγεωργίου, Παπαδήμας, Ναουμίδης, Δημολιός (64’ Παρασκευαΐδης), Μέτσε, Πετράκος, Κόλα (84’ Ζενούνης), Νικλητσιώτης, Μαλακασιώτης (90’ Κόκκας), Κορέτα