Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 04:33

Ο Ρήγας πήρε το ντέρμπι, 2-0 τη Νίκη Βόλου

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ρήγας, επικρατώντας με 2-0 της Νίκης Βόλου στο ντέρμπι της Μαγνησίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Σέττο. Η Νίκη προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα, για να δοθεί και η χαριστική βολή για τους φιλοξενούμενους, όταν στο 74ο από σέντρα του Κυπτίου η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικών και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Τζήμα

Η Νίκη Βόλου σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Παπαγεωργίου.

Ρήγας Φεραίος: Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Γκάγκας, Σπαθής, Αλεξίου, Γεωργατζής, Ζαχαράκης (67o Μπόρας), Κιπτίου, Γκίκα, Σέττος

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Παπαγεωργίου, Δημολιός, Ναουμίδης, Παπαδήμας, Πετράκος, Ζενούνι (81ο Τσιουρέλης), Μαλακασιώτης, Νικλητσιώτης (46ο Αλεξανδρής), Παπαδόπουλος (46ο Μέτσε), Κορέτα