Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 12:45

Μέταλλο πρωταθλητή ο Volos NFC, 2-1 τη Θήβα

Μέταλλο πρωταθλητή απέδειξε πως έχει ο Volos NFC. Οι Βολιώτες έχασαν τα άχαστα στο ματς με τη Θήβα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στις αρχές του β´ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό με το γκολ του Σίλβα, αλλά δεν το έβαλαν κάτω. Ανέβασαν κι άλλο την απόδοσή τους, αύξησαν την πίεση προς την αντίπαλη εστία και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς χάρη σε τέρματα του Μαντζη στο 70ο λεπτο και του Μηλιώτη στο 85ο και να οδηγήσουν τον Volos NFC στην πέμπτη νίκη σε ισάριθμα ματς πρωταθλήματος. Το τελικό 2-1 μοιάζει φτωχό βαση της εικόνας του αγώνα αλλά αυτό που μετράει είναι η νίκη και οι τρεις πολύτιμοι βαθμοί.

VOLOS NFC: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Ντόσης, Δημόπουλος, Ηλιάδης, Πιαστόπουλος (63′ Μηλιώτης), Κυπαρίσσης (12′ Μελισσόπουλος), Καμπαγιέρο, Μάντζης (93′ Ζέρης), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (89′ Σαλαμούρας).
ΑΟ ΘΗΒΑ: Μόνος, Πλατέλας, Καραλής (69′ Μαυρόπουλος), Ζυγογιάννης, Βουρνάζος, Κοτώρος, Αργυρίου (74′ Σένκα), Ντος Σάντος, Σίλβα (88′ Γεωργάκης), Βεζυρτζόγλου, Τόπι (79′ Γιαλός).