Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 21:32

Λύγισε στο τέλος ο Ολυμπιακός Βόλου στη Φιλιππούπολη

Ο Ολυμπιακός Βόλου κρατούσε μέχρι το 90ο λεπτό τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας στη Φιλιππούπολη στο ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας. Σε εκείνο το σημείο σε μία σύγχυση της “ερυθρόλευκης” άμυνας ο Σάββας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσούλη, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και χάρισε στον Απόλλωνα τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Σαχινίδη, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου είχε ισοφαρίσει στο 43ο λεπτό με τον Οικονόμου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Χολέβας, Αγρόδημος, Κυριάκος (75′ Γεωργίου), Πέντα, Σαχινίδης (92′ Διβανές), Σουλίδης (68′ Ανδρέου), Καμπλιώνης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Στουρνάρας, Ιωαννίδης,Κωστόπουλος, Τέλλος, Πότσι (46’Κολημήτρας), Οικονόμου, Δωματάς (λ.τρ. Μπρίτος), Σταύρου, Αναστασίου (30′ Ευθυμιάδης), Φλίγκος