Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 08:51

Καθάρισε από νωρίς ο Volos NFC, 3-0 τον Οπούντιο

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, ο Volos NFC επικράτησε με 3-0 του Οπούντιου Μαρτίνου και διεύρυνε ακόμα περισσότερο τη διαφορά του από τους αντιπάλους του.

Οι «κυανέρυθροι» μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 10ο λεπτό με 2-0 χάρη στα γκολ του Μάντζη (7ο) και Ηλιόπουλου (10ο).

Από το σημείο εκείνο έριξαν στροφές και απλά κατάφεραν να αξιοποιήσουν μία από τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν με ένα τρίτο τέρμα στο 51ο λεπτό από τον Μελισσόπουλου.

VOLOS NFC: Μπουργάνης, Ζέρης, Ντόσης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Καμπαγιέρο (46ο Πιαστόπουλος), Πέντα (61ο Καλαμίδας), Πίτου Γκαρσία, Μελισσόπουλος, Ηλιόπουλος (52ο Ντεντάκης), Μάντζης (46ο Κολλάς)

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ: Ανδρούτσος, Νικολόπουλος Θ., Νικολόπουλος, Β., Σιδέρης, Ευθυμίου, Αγγελόπουλος, Τόμορι, Νούλας, Παπανικολάου, Πρέντι, Ντούμης