Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 03:27

Ηττα σοκ για τον Βόλο, 1-4 από τον Κισσαμικό

Βαριά ήττα με 4-1 γνώρισε ο Βόλος για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να μην δημιουργούν ιδιαίτερες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Στην επανάληψη η κόκκινη κάρτα του Γκαλίτσιου στο 47ο λεπτό άλλαξε τις ισορροπίες και έδωσε τη δυνατότητα στον Κισσαμικό να προηγηθεί στο 58ο λεπτό με τον Ρίσκι.

Ο Βόλος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 64ο με τον Μάντζη, ωστόσο ο Κισσαμικός με γκολ του Κουσκουνά στο 71ο, του Ρίσκι στο 83ο και του Σαλιάκα στο 93ο λεπτό έφτασε στη νίκη.

Βόλος: Μπουργάνης, Πέντα, Δημόπουλος, Πίσπας (46′ Φράγκος), Γκαλίτσιος, Μάντζης, Καμπαγέρο (60′ Εν Γκουέμ), Καρρίκι (73′ Κόκκορης), Ηλιόπουλος, Κότο, Πίτου Γκαρσία.

ΑΟΧ Κισσαμικός: Παπαδόπουλος, Σεσάι, Ζιουλής (46′ Αρναούτογλου), Καραγεώργης, Σάλιακας, Τόλι, Μουμίν, Ρίσκι (84′ Σελινιωτάκης), Κάσσος, Κουσκουνάς, Χαλκιαδάκης.