Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 09:04

Επίδειξη ισχύος ο Volos NFC, 3-1 τον Αμβρυσσέα

Επίδειξη ισχύος για έναν ακόμη αγώνα έκανε ο Volos NFC που επικράτησε με 3-1 του Αμβρυσσέα Διστόμου διευρύνοντας ακόμα περισσότερο τη βαθμολογική διαφορά από τους διώκτες του.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκεια του και κατάφερε να προηγηθεί στο 40ο λεπτό χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πίτου Γκαρσία έπειτα από ανατροπή του Δεμηρτζόγλου.

Στην επανάληψη, ο Volos NFC πίεσε και για το δεύτερο τέρμα το οποίο ήρθε στο 59ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ του Δημόπουλου.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και κατάφεραν να πετύχουν ένα ακόμη γκολ στο 75ο λεπτό με τον Μάντζη, ενώ το μόνο που κατάφερε ο Αμβρυσσέας ήταν να μειώσει στο 83ο λεπτό με τον Κωστούλα έπειτα από ασυνεννοησία στην άμυνα του Volos NFC.

VOLOS NFC: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Ντόσης, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία (67ο Ζέρης), Σαλαμούρας (73ο Μηλιώτης), Ηλιόπουλος, Δεμηρτζόγλου (60ο Πέντα), Μάντζης (78ο Καλαμίδας)