Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024 22:15

Εξι και λίγα ήταν για τον Volos NFC κόντρα στον Αχιλλέα Φαρσάλων (photos)

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων έκανε το…  λάθος και προηγήθηκε στο ματς με τον Volos NFC και τελικά ηττήθηκε με τα ευρύ 6-2.

Οι «κυανέρυθροι» του Βόλου ήταν για ένα ακόμη αγώνα καταιγιστικοί και δεν ήταν δυνατόν να σταματήσουν το νικηφόρο τους σερί κόντρα σε μία ομάδα που φαίνεται να έχει αποχαιρετήσει την κατηγορία.

Παρ’ όλα αυτά ο Αχιλλέας Φαρσάλων προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Τλούπα, για να ισοφαρίσει ο Μάντης στο 9ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης στο 12ο με το δεύτερο τέρμα του στο σημερινό ματς έδωσε προβάδισμα για την ομάδα για να ισοφαρίσει ο Αχιλλέας στο 19ο λεπτό και πάλι με τον Τλούπα.

Κάπου εκεί όμως οι παίκτες του Χουάν Φεράντο «σοβαρεύτηκαν» και  μέχρι το τέλος του αγώνα σημείωσαν άλλα τέσσερα τέρματα. Αρχικά ο Γκαλίτσιος στο 28ο λεπτό, ακολούθησε αυτογκόλ του Καραμπούζη στο 34ο λεπτό, το εύστοχο πέναλτι του Ηλιόπουλου στο 55ο λεπτό και το καταπληκτικό τέρμα του Καμπαγιέρο στο 72ο λεπτό.

Volos NFC: Μπουργάνης, Ζέρης, Γκαλίτσιος, Τζελίδης (61ο Παπαδόπουλος), Ντόσης, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία (61ο Σαλαμούρας), Πέντα, Ηλιόπουλος (58ο Κολλάς), Δεμηρτζόγλου, Μάντζης (55ο Μηλιώτης)