Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024 01:47

“Εμφραγμα” στις καθυστερήσεις για τη Νίκη Βόλου

Τεράστια γκέλα για τη Νίκη Βόλου που ήρθε ισόπαλη (2-2) με αντίπαλο την Ιστιαία στο Π. Μαγουλάς.

Η ομάδα του Στέφανου Ξηρόφωτου προηγήθηκε στο 22ο λεπτό με τον Μέτσε, για να ισοαρίσει η Ιστιαία στο 64ο λεπτό με τον Στεργίου.

Η Νίκη Βόλου μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 77ο λεπτό με τον Ναουμίδη, ωστόσο το “έμφραγμα” στο Π. Μαγουλάς ήρθε στις καθυστερήσεις και συγκεκρμένα στο 93ο λεπτό όταν ο Ηλιόπουλος ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους και στέρησε δύο πολύτιμους βαθμούς από τη Νίκη.

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Δημολιός, Ναουμίδης, Παπαδήμας, Αλεξανδρής, Πετράκος, Μέτσε, Νικλητσιώτης (84ο Παπαγεωργίου), Κορέτα, Κόλα (78ο Παρασκευαίδης), Μαλακασιώτης (79ο Τορεζάνι)

ΑΕ Ιστιαίας: Δαμάσκος, Κούκουρας, Τσαούσης, Πουταχίδης, Πανάκης, Δαγκούλης, Θόρια (53ο Στεργίου), Αλεξίου (73ο Ανέστης Χ.), Ηλιόπουλος, Νικολέτος, Ανέστης (88ο Μπιμπάι)