Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024 09:13

Δεν… ίδρωσε ο Volos NFC, 5-1 το Βελούχι

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία, ο Volos NFC επικράτησε με 5-1 του ΑΠΟΚ Βελούχι και σημείωσε τη δέκατη νίκη του σε έντεκα αγώνες πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Μάντζη, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ζέρης με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 32ο ο Πιαστόπουλος και στο 40ο λεπτό ο Πέντα έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Volos NFC.

Το Βελούχι μείωσε στο 70ο λεπτό με τον Μπακαλίδη, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό με κεφαλιά ο Δημόπουλος.

VOLOS NFC: Μπουργάνης, Ντεντάκης (35′ Δημηνάς), Ντόσης, Δημόπουλος, Τζελίδης, Πιαστόπουλος, Πέντα (42′ Μηλιώτης), Ζέρης, Μάντζης (46′ Καλαμίδας), Πίτου Γκαρσία (35′ Σαλαμούρας), Δεμηρτζόγλου.
ΑΠΟΚ ΒΕΛΟΥΧΙ: Ρεσίτης, Κόλλιας, Παχής, Ζαραβέλης, Κατσαδούρος, Χαλλής (79′ Αθανασόπουλος), Ι. Λάππας, Ν. Λάππας (89′ Σκολέτος), Μπακαλίδης, Κακκαβάς (81′ Φλωράκης), Μπόγδανος (46′ Σερπάνος).