Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 11:53

«Αφεντικό» με το… καλημέρα ο Volos NFC

Με το δεξί ξεκίνησε τα πλέι οφ ο Volos NFC που επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν καταιγιστικοί ειδικά μέχρι το 75ο λεπτό όπου είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και πέρα από το γκολ του Γκαλίτσιου στο 30ο λεπτό είχαν τουλάχιστον άλλες τέσσερις κλασικές ευκαιρίες να καθαρίσουν το ματς.

Στο τελευταίο 15λεπτο, ο Απόλλων Παραλιμνίου αποφάσισε να βγει από την άμυνα του ώστε να αναζητήσει την ισοφαρίση, χωρίς όμως να δημιουργήσει ούτε καν υποψία για γκολ.

VOLOS NFC: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγιέρο, Πίτου Γκαρσία, Πέντα (85ο Πιαστόπουλος), Μελισσόπουλος (65ο Μηλιώτης), Δεμηρτζόγλου (70ο Ηλιόπουλος), Μάντζης (74ο Ντόσης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Γουναρίδης, Πολυζωίδης, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Λιάρας, Τριανταφύλλου (65ο Μεταλίδης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης (88ο Κουλτσάκης), Τσομαχασβίλι (68ο Τσαούσης)