Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024 22:58

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός, “διπλό” ο Πανιώνιος, ανάσα για Πλατανιά

Μπορεί ο Ολυμπιακός να μην εντυπωσίασε με την εμφάνισή του με αντίπαλο την Βέροια, όμως οι “ερυθρόλευκοι” κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο από την πρωτεύουσα της Ημαθίας (2-0), δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί τους.
Οι “ερυθρόλευκοι” πεοηγήθηκε στο 55ο λεπτό με τον Ιντέγιε, για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 ο Ντουρμάζο στο 74ο λεπτό.

Ανετα ο Πανιώνιος

Νωρίτερα ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα και από τη Λειβαδιά επικρατώντας με 2-0 του Λεβαδειακού. Οι “νεοσμυρνιώτες” άνοιξαν το σκορ sto 46o λεπτό με τον Καραμάνο, ενώ στο στο 57ο ο Μπουμάλ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Ανάσα για Πλατανιά

Η αυλαία της 9ης αγωνιστικής είχε ανοίξει στα Χανιά, εκεί όπου ο Πλατανιάς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ επικράτησε με 2-1 της Καλλονής. Η ομάδα της Λέσβου άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μπαργκάν, για να ισοφαρίσει ο Πλατανιάς στο 17ο με τον Ανγκούλο. Το νικητήριο τέρμα για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Γιακουμάκης στο 84ο λεπτό.