Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 13:38

Ασταμάτητος ο Βόλος – Ξεπέρασε και το εμπόδιο της Δόξας

Ένα ακόμη βήμα προς τη Σούπερ Λίγκα έκανε σήμερα ο Βόλος που επικράτησε με 2-1 της Δόξας Δράμας, διατηρώντας στους 11 βαθμούς τη διαφορά από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Η ομάδα του Βόλου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 24ο λεπτό με κεφαλιά του Δούμτσιου, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει ακόμη τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Αρχικά ισοφάρισε στο 35ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο, ενώ έφτασε στην ολική ανατροπή στο 72ο λεπτό με κεφαλιά του Πίσπα, ο οποίος είχε μπει αλλαγή δέκα λεπτά νωρίτερα.

Ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα, καθώς χάρη σε αυτό η ομάδα του Βόλου έφτασε στην 14η νίκη της σε 17 ματς πρωταθλήματος.

Βόλος: Μπουργάνης, Ντεντάκης, Πέντα, Δημόπουλος (52′ Ανδρικόπουλος), Μάντζης, Λούκας Γκαρσία (48′ Βασιλείου – 62′ Πϊσπας), Καμπαγέρο, Καρρίκι, Ηλιόπουλος, Ουνγιαλίδης, Πίτου Γκαρσία

Δόξα Δράμας: Μένκα, Πεταυράκης, Ανδρέου, Αυγενικού, Δούμτσιος, Σιώπης, Καψάλης, Λεμονής (59′ Κρουθ), Μπαϊκαρά, Μακρής, Πατράλης.