Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 21:59

Ανατροπή για τον Ολυμπιακό Βόλου στην Ιστιαία

Ο Ολυμπιακός Βόλου πέτυχε τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 2-1 της Ιστιαίας στην Εύβοια.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Πανάκη, για να ισοφαρίσει ο Ολυμπιακός στο 33ο λεπτό με τον Μπρίτος ο οποίος είχε περάσει αλλαγή.

Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Παναγιώτη Τζαναβάρα σημείωσε ο Φλίγκος στο 75ο λεπτό.

ΙΣΤΙΑΙΑ: Δαμάσκος, Μπουλγκουρίδης, Τσαούσης, Πουτακίδης, Πανάκης, Τοουνφρέ, Στεργίου Αργ, Στασινόπουλος (70’ Στεργίου), Αλεξίου, Νικολέτος (77’Χρ. Ανέστης), Θόρια (17’ λ.τρ. Βασιλείου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κατσούλης, Στουρνάρας (72’ Κολημήτρας), Μανάλης, Τέλλος, Κωστόπουλος, Πότσι (32’ Μπρίτος), Οικονόμου, Σταύρου, Δωματάς, Φλίγκος, Αναστασίου (46’ Ναστέφσκι).