Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024 17:21

Αγκαλιά με την άνοδο ο Volos NFC

Με το ένα πόδι στη Football League βρίσκεται ο Volos NFC έπειτα από την άνετη νίκη με 2-0 επί του Τηλυκράτη.

Η ομάδα του Βόλου ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς και χωρίς να αντιμετωπίσουν καμία δυσκολία έφτασαν στη νίκη.

Το σκορ για τους «κυανέρυθρους» άνοιξε ο Γκαλίτσιος στο 13ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Πέντα στο 74ο λεπτό.

Επόμενος αγώνας για τον Volos NFC είναι την ερχόμενη Κυριακή στο Παραλίμνι κόντρα στον τοπικό Απόλλωνα όπου με νίκη (ή ακόμα και ισοπαλία) εξασφαλίζει ουσιαστικά την άνοδο στις επαγγελματικές κατηγορίες.

ΒΟΛΟΣ: Μουργάνης, Ντεντάκης, Ουνγιαλίδης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Δεμηρτζόγλου (30o Μελισσόπουλος), Πέντα (76ο Πιαστόπουλος), Καμπαγέρο, Μάντζης, Πίτου Γκαρσία (82ο Ζέρης), Ηλιόπουλος (88ο Μηλιώτης).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Καραγκούνης, Καλογερής, Βασίλας, Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης (76ο Μπαλογιάννης), Περιστέρης (69o Πετράκος), Γραμματικόπουλος (84o Γεωργάκος), Φέτσης, Καταγής, Γκίκας (54ο Καταγής).