Τοπικά

Οι αριστούχοι των Πανελληνίων εξετάσεων της Μαγνησίας

Αναρτήθηκαν σήμερα το μεσημέρι στα λύκεια του νομού οι βαθμολογικές επιδόσεις των υποψηφίων στις πανελλαδικές εξετάσεις.

Από νωρίς οι υποψήφιοι βρέθηκαν στα λύκεια για την ανάρτηση των αποτελεσμάτων και τα χαμόγελα δεν έλειψαν από τα σχολικά προαύλια, αν και φέτος, η λίστα των υποψηφίων των πανελλαδικών που συγκέντρωσαν περισσότερα από 19000 μόρια ήταν περιορισμένη.

Στα Λύκεια της Μαγνησίας κυριαρχούν οι μεσαίες βαθμολογίες. Τα μαθήματα βαρύτητας φαίνεται να φρενάρισαν τις επιδόσεις των υποψηφίων.

Αριστούχοι του Μουσικού Σχολείου Βόλου:

1. Παπαδούλης Βασίλειος: 18973 μόρια, 3ο πεδίο,
2. Αγγελοπούλου Μαρία: 18825 μόρια, 1ο πεδίο,
3. Γιαννακού Ευαγγελία: 18232 μόρια, 1ο πεδίο,
4. Νάνου Γεωργία – Βερενίκη: 17880, 4ο πεδίο
5. Ιωάννου Ιωάννα: 17800 μόρια, 2ο πεδίο
6. Καβούρα Ελισάβετ-Ούρσουλα: 17748 μόρια
7. Φωτάκη Ευμορφία: 17605 μόρια, 2ο πεδίο
8. Κυριακοπούλου-Δημητρίου Ηρώ-Αικατερίνη: 17472 μόρια, 2ο πεδίο,
9. Λαμπρό-Χατζηγεωργίου Συλβί: 17082 μόρια, 2ο πεδίο
10. Νταβανά Αθηνά: 16987 μόρια, 2ο πεδίο, τηλ: 24210-87947
11. Ανδραδόπουλος Κωνσταντίνος: 16958, 1ο πεδίο
12. Κραβαρίτη Σταματία-Δανάη: 16718, 2ο πεδίο
13. Καγιάς-Ζαχαρούδης Αλέξανδρος: 16390 μόρια, 2ο πεδίο
14. Αντωνίου Αικατερίνη: 16385, 5ο πεδίο

 

Οι αριστούχοι του 1ου ΓΕΛ Βόλου

Καμπέρη Αικατερίνη 18839

Ζάκα Αντέλα 18352

Ντάσιου Χριστίνα 18389

Παππάς Αθανάσιος 18810

Τασούλα Δέσποινα Ειρήνη 18182

Κοτρώνη Αθηνά 17849

 

2Ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ  ΒΟΛΟΥ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΏΝΥΜΟ                ΜΟΡΙΑ

ΚΡΑΝΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ            19248

ΚΩΣΤΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ             18897

ΜΕΤΑΦΕΤΖΗ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ         18823

ΓΛΩΣΣΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ                  18239

ΣΤΑΜΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                 18180

ΘΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ               18143

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ            18040

ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                          17762

Ο.Π.  ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΝΤΑΟΠΟΥΛΟΥ  ΞΕΝΙΑ          18219

ΒΛΑΧΟΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ              17213

 
Οι αριστούχοι του 4ου ΓΕΛ Βόλου

Καλλιακούδα Ευαγγελία 19072
Καραγκιόζη Ελένη 17651
Σάββα Αθηνά 17631
Κουτσουνίδη Βασιλική 17475
Στύλα Αλεξάνδρα 17213
Μητκίδη Χρυσή 17020
Καργαδούρου Άννα 16464
Καραγιάννη Βασιλική 15653
Μπέας Ιωάννης 15290
Ιωαννίδης Σταύρος 17900 παλαιό σύστημα

Ντάφος Κωνσταντίνος 19384 Απόφοιτος 10%

 

Οι αριστούχοι του 7ου ΓΕΛ Βόλου

Κουρκούβελου Δέσποινα 19187

Κερμελιώτη Ιωάννα 18786

Τζίνη Μαρία 18400

Τσιτσιγιάννης Γεώργιος 18098

Ταμβάκη Καλλιόπη 17932

ΓούναρηΘεσσαλλία 17810

Ναούμ Αγγελική 17479

Παναγιώτου Αναστάσιος (παλιό σύστημα) 18156

 

Οι αριστούχοι του 8ου ΓΕΛ Βόλου

Οικονόμου Ελένη 19190

Τσιρογιάννη Κασσιανή 18984

Μελετιάδης Εμμανουήλ 17418

Μαρινοπούλου Ευδοξία 17459

Ραχμάνη Κωνσταντίνα 17392

Πίτσιος Νικόλαος 17380

 

 

Oι αριστούχοι του 2ου ΓΕΛ Ν. Ιωνίας

Μπάρδα Ανδρομάχη 18475

Βαλαχής Γιάννης 18307

Πολυχρόνη Ειρήνη 18298

Βασδέκης Βασίλης 18289

Μπιλμπίγια Δωροθέα 17884

Χαϊκάλη Χαρίκλεια 17675

Παρίσης Θεόδωρος 17671

Χαλκιά Ευαγγελία 17281

Κόκκινας Ελευθέριος  17248

 

Οι αριστούχοι του 3ου ΓΕΛ Βόλου 

Παπατόλια Ελευθερία 19128

Μακρυλάκη Βασιλική 18949

Κονταξή  Κλεονίκη 18975

Μαγιοπούλου Σταυρούλα 18840

Μήτσιας Σταύρος 18491

Παταβάλη Αφροδίτη 18201

Σκουτίδα Σταματία 18538

 

Οι αριστούχοι του ΓΕΛ Αγριάς

Σωτηρίου Μαριάννα 19007

Γιαννιός Γεώργιος 18751

Θεοτόκογλου Ιωάννα 18577

Βαρδάκη Μελπομένη 18349

Μοδέα Στεφανία 18115

Βούτσινος Κωνσταντίνος 18539

 

Οι αριστούχοι του ΓΕΛ Ν. Αγχιάλου

Αθανασαράκη Σοφία 18608

Βασιλακόπουλος Χαράλαμπος 18156

Σημαντήρας Γιώργος 17893

Κοντογιάννης Θεοφάνης 17658

Γιαννακού Ευαγγελία- Αποστολία 17436

Κρεββατά Νικολέτα 17110

 

Οι αριστούχοι του ΓΕΛ Αλμυρού 

Αναστασίου Αλεξία 19100

Μόρτος Δημήτριος 18915

Γραψίδη Βασιλική 18809

Γεωργίου Αθανάσιος 18752
Τακτικού Μαρία 18541

 

Οι αριστούχοι του ΓΕΛ Βελεστίνου

Γεωργούδη Ευαγγελία 18919

Χασιώτη Ευφροσύνη 18514

Πάσχου Αικατερίνη 18497

Βασιλείου Δήμητρα 18266

Συρταδιώτη Κωνσταντίνα 17371