Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024 21:55

«Χ»αμένοι και οι δύο στο ντέρμπι του Βόλου. Απομακρύνθηκε κι άλλο ο Volos NFC

Χωρίς νικητή τελείωσε το ντέρμπι του Βόλου μεταξύ της Νίκης και του Ολυμπιακού με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Ένα αποτέλεσμα που δεν αφήνει καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες, αφού απομακρύνθηκαν κι άλλο από τον Volos NFC που βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Νίκη Βόλου άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντόλγκι, για να ισοφαρίσει ο Ολυμπιακός στο 25ο λεπτό με τον Θέο.

Οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές για να μπουν μπροστά στο σκορ, χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα με συνέπεια το 1-1 να παραμείνει ως το τέλος.

Νίκη Βόλου: Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Μωυσίδης, Καρτσαμπάς, Βέργος, Μπάιριτς, Ντόλγκι, Μέτσε (94ο Μέτσε), Γιάκοβλεφ, Γαρυφαλλόπουλος (83ο Ματθαίου)

Ολυμπιακός Βόλου: Καραγκιολίδης, Κόκας Α., Καραμπάς, Νόνης, Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς (65ο Ευθυμιάδης), Σκανδάλης (18ο Σεχολάρι), Κόκας Δ., Θέος (70o Μέμος), Βαρούχας