Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024 00:30

Στον τελικό του Ανεπίσημου η Αντιποίηση Αρχής

Με τους αγώνες που ήταν προγραμματισμένοι για την Πέμπτη 27 Ιουλίου , αλλά λόγω νεροποντής δεν διεξήχθησαν , συνεχίστηκε το 31ο  Ανεπίσημο Τουρνουά  Μπάσκετ , την Παρασκευή . Και οι δυο αγώνες , στη κατηγορία των μη επισήμων αθλητών ,  ήταν συναρπαστικοί , με ένταση και αγωνία , καθηλώνοντας τους φιλάθλους που τους παρακολούθησαν. Χαρακτηριστικό ότι ο δεύτερος ημιτελικός  κρίθηκε στη δεύτερη παράταση .

A

Με τον Μικρό Τελικό συνεχίστηκε η Κατηγορία Επισήμων αθλητών και μετά από έναν δυνατό αγώνα μεταξύ δυο ισάξιων ομάδων τη τρίτη θέση κατέλαβε ,στην παράταση , η ομάδα ΝΕΜΕΣΙΣ .

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

28/7

19.30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΝΕΜΕΣΙΣ – BOMBERS

Β

74-71

Η αυλαία του 31ου ΑΝΕΠΙΣΗΜΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ θα πέσει , παραδοσιακά , με τον Τελικό της κατηγορίας των επισήμων αθλητών την Τρίτη 1 Αυγούστου .

ΤΡΙΤΗ

1/8/2017

20.30

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΡΑΜΙΣ/REEF – LIBERTA

Β

Μετά το τέλος του Τελικού θα γίνουν οι απονομές στις τρεις πρώτες ομάδες  κάθε κατηγορίας καθώς και ειδικές βραβεύσεις ενώ θα ακολουθητέε μια έκπληξη που έχει ετοιμαστεί ειδικά για το τέλος των αγώνων σε γιορτινό κλίμα .