Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024 19:07

Πρώτη νίκη για Ολυμπιακό, Νίκη και Αλμυρό

Εστω και χωρίς να πιάσει καλή απόδοση ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 2-1 του Διγενή Νεοχωρίου πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 65ο λεπτό με τον Κόκα, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σεχολάρι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφερε ο Διγενής ήταν να μειώσει στο 87ο λεπτό με τον Μπασιάκα.

Την ίδια στιγμή η Νίκη Βόλου περνούσε νικηφόρα με 2-1 από το Προάστιο της Καρδίτσας επικρατώντας με 2-1 του ΑΟ Σελλάνων.

Οι «κυανόλευκοι» μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 9ο λεπτό με αυτογκόλ του Αρχοντή, ενώ στο 14ο λεπτό ο Μωυσιάδης έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στη Νίκη. Ο ΑΟ Σελλάνων μείωσε σε 1-2 στο 37ο λεπτό με τον Ερβιστ.

Τέλος ο Γ.Σ. Αλμυρός ξεκίνησε με το δεξί της αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα συντρίβοντας με 4-1 τον Οπούντιο Μαρτίνου.