Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 06:47

Προελαύνει ο Volos NFC, πέρασε νικηφόρα από το Βελεστίνο

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο Volos NFC, επικρατώντας με 3-2 του Ρήγα Φεραίου στο Βελεστίνο.

Οι “κυαέρυθροι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Μπόρα, για να ισοφαρίσει ο Πίτου Γκαρσία με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 27o λεπτό. Ενα πέναλτι που ορθώς υπέδειξε ο διαιτητής και δεν αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη, ο Volos NFC πίεσε για ένα δεύτερο τέρμα το οποίο σημειώθηκε στο 55ο λεπτό με τον Ντεντάκη, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Μάντζης πέτυχε το 3-1, δίνοντας αέρα νικητή στους “κυανέρυθρους”.

Το μόνο που κατάφερε ο Ρήγας ήταν να μειώσει στι 6 λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζέκας, διαμορφώνοντας τον τελικό 2-3.