Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024 13:18

Πέρασε από την Κατερίνη η Νίκη επικρατώντας 3-1 του Πιερικού

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 3-1 πέτυχε η Νίκη Βόλου μέσα στην Κατερίνη επί του Πιερικού και διατηρήθηκε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, μειώνοντας ταυτόχρονα τη διαφορά από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Παπαγεωργίου έπειτα από συρτή σέντρα του Νικλητσιώτη.

Η Νίκη Βόλου διπλασίασε τα τέρματά της στο 24ο λεπτό με τον Νικλητσιώτη έπειτα από γύρισμα του Παπαδήμα.

Ο Πιερικός μείωσε στο 60ο λεπτό με αυτογκόλ του Παρασκεαϊδη έπειτα από σουτ του Αγαθαγγελίδη, ενώ το τελικό 1-3 διαμόρφωσε και πάλι ο Νικλητσιώτης με ψύχραιμο πλασέ στο 63ο λεπτό.

Πιερικός: Σολεϊμέζογλου, Γελαδάρης, Μπαρούτας, Αγησιλάου (46’ Συμεωνίδης), Κραγιόπουλος, Νταντίνης, Λούγκος, Παναγιωτίδης (28’ Κοκονόζι – 70’ Καμαρά), Λαζόπουλος, Παπαδόπουλος Σίμος, Αγαθαγγελίδης

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Παπαδήμας, Παρασκευαΐδης, Ναουμίδης, Δημολιός, Βέργος, Μέτσε, Παπαγεωργίου, Τσιουρέλης (60’ Ζενούνης), Νικλητσιώτης, Κορέτα (89’ Ματθαίου)