Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 14:14

Κυπελλούχος η Νίκη, 3-2 το Volos NFC

Η Νίκη Βόλου ήταν η νικήτρια του τελικού της ΕΠΣΘ επικρατώντας με 3-2 του Volos NFC. Οι “κυανόλευκοι” προηγήθηκαν” στο 7ο λεπτό με τον Καρτσαμπά, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ντεντάκης ισοφάρισε για τον Volos NFC.

H Νίκη μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ στο 13ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μέτσε, ενώ στο 40ο ο Ιορδανίδης. Στην επανάληψη ο Volos NFC πίεσε αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 87ο λεπτό με τον Μηλιώτη.

VOLOS NFC: Μούτσα, Ντεντάκης, Ζέρης (71′ Κολλάς), Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Δεμηρτζόγλου (80′ Μηλιώτης), Πέντα, Καμπαγέρο (89′ Μελισσόπουλος), Μάντζης, Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Κοντοές, Χρ. Καρτσαμπάς, Μέτσε, Ντόλγκι (90′ Βέργος), Ντινιωτάκης, Ιορδανιδης (82′ Τζάθας), Μπάιριτς (73′ Βουρδάκης), Τζιώρας (78′ Αναστασίου).