Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024 13:59

Η Νίκη Βόλου πήρε το ντέρμπι της Μαγνησίας με ανατροπή

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη με 2-1 πέτυχε η Νίκη Βόλου επί του Ρήγα Φεραίου και μάλιστα με ανατροπή.

Η ομάδα από το Βελεστίνο προηγήθηκε στο 37ο λεπτό  με δυνατό του Τζοβάρα αφού πρώτα η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι.

Τέσσερα λεπτά αργότερα η Νικη ισοφάρισε με τον Νικλητσιώτη έπειτα από ασίστ του Βασίλιεβιτς, ενώ το νικητήριο τέρμα για τους «κυανόλευκους» σημείωσε ο Παπαδήμας με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Νικλητσιώτη.

Νίκη Βόλου: Τζήμας, Παπαδήμας, Δημολιός, Ναουμίδης, Παρασκευαΐδης, Βέργος, Νικλητσιώτης (82o Aλεξανδρής), Μέτσε, Κορέτα, Βασίλιεβιτς (72ο Πετράκος), Σκοπελίτης (46ο Κόλα)

Ρήγας Φεραίος: Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης (72ο Λάμπρου), Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου (72ο Καναβός), Κιπτίου, Γεωργατζής (85ο Τσελεπής), Τζοβάρας, Γκίκας, Σέττος