Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024 22:40

Εμφατική εμφάνιση του Βόλος Ν.Π.Σ. στον Αλμυρό και πρόκριση στους “16”

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη – πρόκριση πέτυχε ο Βόλος Ν.Π.Σ. επί του Γ.Σ. Αλμυρού.

Οι «κυανέρυθροι» πέρασαν νικηφόρα από τον Αλμυρό, επικρατώντας με 1-0 και προκρίθηκαν στους «δεκαέξι» της διοργάνωσης εκεί όπου θα αντιμετωπίσουν τον Ολυμπιακό Βόλου (προκρίθηκε επί του Αστέρα Ριζομύλου).

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μελισσόπουλος στο 41ο λεπτό, ενώ νωρίτερα ο ίδιος παίκτης είχε δύο χαμένα τετ α τετ.

Δύο καλές ευκαιρίες δημιούργησε και ο Αλμυρός, ο οποίος πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο για την ισοφάριση.

ΑΛΜΥΡΟΣ: Σταυράκης, Καψιώτης, Μπαρούτας (81ο Τσιάτσιος), Στουρνάρας, Κυριάκος, Σαββίδης, Κιπτίου, Αλεξανδρης (57ο Νάκας), Φλίγκος, Κοτσιαρίδης (70ο Βούλγαρης), Κοντοβάς

Βόλος: Μπουργάνης, Παπαδόπουλος (75ο Ηλιάδης), Τζελίδης, Πιαστόπουλος, Καλαμίδας, Δεμηρτζόγλου, Ζέρης, Διμηνάς, Μηλιώτης (62ο Παπουτσής), Μελισσόπουλος (83ο Μάντζης), Κυπαρίσσης (70ο Πέντα)

*Φωτό: Almyrosinfo.gr