Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024 20:29

Αυτοκτονία για τον Ολυμπιακό Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου κρατούσε στα χέρια του τη νίκη επί του Τηλυκράτη μέσα στη Λευκάδα. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ανοίξει το σκορ στο 34ο λεπτό χάρης στο τέρμα του Φλίγκου και όλα έδειχναν ότι θα έφευγαν από το νησί του Ιουνίου με τους τρεις βαθμούς.

Ωστόσο, στο 88ο λεπτό και έπειτα από αδράνεια της άμυνας, ο Ιασωνίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατσούλη, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Ενα αποτέλεσμα που μπορεί να αποδειχθεί καταδικαστικό στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Καραγκούνης, Βρετός (61ο Καλογέρης), Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης,Πολυχρονάκης, Κοντογιάννης (53o Περιστέρης), Κτενάς (78ο Γεωργάκης), Σιδέρης, Παπαδόπουλος, Μακρυγιάννης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Ιωαννίδης, Χολέβας, Ευθυμιάδης (59ο Λόρι Κέρι), Ζώνας, Σταύρου, Δωματάς, Οικονόμου, Φλίγκος (73ο Σουάνης), Μασάντο (82ο Ντόικιτς), Μουμάμ.